Islandia wybierze 2 marca

Zostały opublikowane daty islandzkich preselekcji Songvakeppnin,które wyłonią reprezentanta na Eurowizję w Tel Awiwie.

Islandzki nadawca, telewizja RUV poinformował, iż półfinały przyszłorocznego konkursu preselekcyjnego obędą się 9 i 16 lutego 2019 roku, natomiast finał odbędzie się 2 marca. Piosenki mogą być zgłaszane od dzisiaj a okno zgłoszeniowe pozostanie otwarte do 22 października.

W Songvakeppnin 2019 zostały zaplanowane zmiany. W przyszłorocznych selekcjach islandzkich zobaczymy łącznie 10 piosenek, zamiast dwunastu jak to było w latach poprzednich. Telewizja RUV zatrudniła również brytyjskiego choreografa Lee Prouda, jako dyrektora artystycznego. Przedstawicielka telewizji Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir o nadchodzących preselekcjach wypowiedziała się następująco:

Konkurs rozwija się z roku na rok a my jesteśmy bardzo zadowoleni z jego rozwoju. W tym roku zdecydowaliśmy się na parę zmian i mam nadzieję, że widzowie dzięki temu będą lepiej się bawić.

W tym roku Islandię reprezentował Ari Ólafsson z piosenką Our Choice. Rywalizację zakończył na ostatnim miejscu w pierwszym półfinale, zdobywając zaledwie 15 punktów od jurorów i 0 od widowni.

(źródło: eurovoix)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *