Polska ma reprezentantkę na Eurowizję Junior! Do Mińska pojedzie Roksana Węgiel

TVP podjęła decyzję odnośnie reprezentanta na Eurowizję Junior. W tym roku wybór nastąpił wewnętrznie. Telewizja postawiła na zwyciężczynię pierwszej edycji The Voice of Kids- Roksanę Węgiel. 

Kim jest Roksana Węgiel?

Roksana to 13 letnia dziewczyna z pasją artystyczną. Uprawiała gimnastykę artystyczną, akrobatykę oraz taniec towarzyski. Jest członkiem hip hopowej grupy tanecznej R-Revolution. Ponadto jeździ na rowerze i pływa. Swoją miłość do muzyki odkryła na obozie, gdzie wzięła udział w konkursie karaoke i zdobyła wiele pozytywnych opinii. To sprawiło, że zaczęła rozwijać się w tym kierunku.

Przełom w karierze muzycznej

W The Voice of Kids była podopieczną Edyty Górniak. W programie wykonała piosenki Purple Rain Prince’a, To nie ja! swojej trenerki. Wykonała także swój pierwszy singiel pod tytułem Żyj, który został wyświetlony na Youtubie ponad 6 milionów razy. Na swoim koncie ma także drugi singiel Obiecuję.

Roksana skomentowała swój udział na Eurowizji Junior w następujący sposób:

„Wygrana w The Voice Kids była dla mnie wielkim wyróżnieniem i spełnieniem marzeń, ale możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji Junior to naprawdę zaszczyt. Warto marzyć i dążyć do wyznaczonych sobie celów. Dziękuję za zaufanie”.

TVP będzie transmitować Konkurs Piosenki Eurowizji Junior na swoim dedykowanym programie dla dzieci TVP ABC. Finał już 25 listopada. Na razie nie wiadomo, jaki utwór zaśpiewa Roksana w Konkursie.

(źródło: jastrząbpost, eurowizja.tvp.pl, radiozet.pl)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *