Max i Anne reprezentantami Holandii na Eurowizję Junior

[huge_it_share]Max i Anne wygrali holenderskie preselekcje (Junior Songfestival) i będą reprezentować Holandię na Eurowizji Junior, która w tym roku odbędzie się w stolicy Białorusi – Mińsku. Ta para czternastolatków pojedzie do Mińska z piosenką “Samen”.

źródło: eurovoix.com

Holandia to kolejne państwo, które wybrało swoich reprezentantów na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Do tej pory 16 z 20 państw już ogłosiło swoich reprezentantów, ale jeszcze nie wszystkie państwa zaprezentowały piosenek m.in. Polska, którą w tym roku będzie reprezentować Roksana Węgiel, zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji “The Voice Kids”.

Finałowa czwórka preselekcji holenderskich składała się z następujących wokalistów i wokalistek:

  • Anna – “Touch Each Other’s Heart”
  • Kiya – “Butterflies
  • Max i Anne – “Samen”
  • REMIX – “What Girls Do”

Ostatecznie głosami profesjonalnego jury wkład którego w tym roku wchodzili: Maan, Buddy Vedder oraz Tommie Christiaan, dziecięcego jury w skład którego wchodził chłopiec z zespołu FOURCE, który razem ze swoimi kolegami zajęli czwarte miejsce na Eurowizji Junior w 2017 roku oraz głosami widzów zwyciężyli Max i Anne z piosenką “Samen” i to ta dwójka będzie w tym roku reprezentować Holandię na Eurowizji Junior 2018 w Mińsku.

Tegoroczna propozycja Holandii nieco różni się od dwóch poprzednich. W 2016 roku na Eurowizji Junior, która odbyła się na Malcie, Holandię reprezentowały dziewczyny, które tworzyły formację “Kisses”. Na Maltę pojechały z bardzo energicznym utworem “Kisses and Dancin’ ” i ostatecznie zajęły 3. miejsce, przegrywając jedynie z Gruzją i Armenią.źródło: jastrzabpost.pl

W 2017 roku na Eurowizję Junior, która odbyła się w stolicy Gruzji – Tblisi, pojechał boysband FOURCE z piosenką “Love Me”. Kolejny energiczny utwór, który porwał osoby głosujące przez internet i kolejne wysokie miejsce Holandii. Chłopcy zajęli ostatecznie 4. miejsce.źródło: picsart.com

Czy w tym roku Holandia znowu znajdzie się w TOP 5? Wydaje się, że Holandia może w tym roku również zająć wysokie miejsce. Ta piosenka, a w zasadzie ballada może chwycić za serce.

Odpowiedź na to jakie miejsce zajmie Holandia poznamy 25 listopada, wtedy to odbędzie się finał Eurowizji Junior, w której weźmie udział rekordowa liczba państw, bo aż 20, w tym państwa, które zadebiutują: Kazachstan i Walia oraz kraje, które powracają do Eurowizji Junior: Azerbejdżan, Francja oraz Izrael.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *