Gdzie odbędą się półfinały Eesti Laul 2019? Miasta poznamy już za kilka dni!

Tomi Rahula – producent wykonawczy Eesti Laul

Estoński nadawca (ERR) ujawni miasta, w których gościć będą przyszłoroczne półfinały Eesti Laul już 1 listopada – zdradził Tomi Rahula, nowy producent wykonawczy preselekcji w wywiadzie dla Õhtuleht.

Wiele zmian

Ponad miesiąc temu, na początku września poznaliśmy szczegóły dotyczące tego, jak będzie wyglądał Eesti Laul 2019 i jakie zmiany przewidział producent. Poza zwiększeniem liczby uczestników z 20 do 24, dzięki czemu w finale wystąpi ich 12 (po 6 z każdego półfinału), po kilkunastoletniej przerwie przywrócono także możliwość uczestnictwa w estońskich preselekcjach artystów zagranicznych. Ze względu na 100. rocznicę powstania Republiki Estońskiej, która przypada na 24 lutego oraz odbywające się 3 marca 2019 roku wybory parlamentarne, podjęto decyzję o przesunięciu terminu konkursu, dlatego też pierwszy półfinał odbędzie się 26 stycznia, drugi – 2 lutego, natomiast finał, tradycyjnie, dwa tygodnie później, czyli 16 lutego.

Po raz pierwszy

Jak podkreślił Rahula, przedstawiciele ERR odwiedzili kilka miast w całym kraju, by ustalić lokalizacje, w których będą mogły odbyć się oba półfinały Eesti Laul, to pierwszy taki przypadek w historii estońskich preselekcji eurowizyjnych, gdzie ich etapy odbędą się poza stolicą – Tallinnem, tak aby konkurs stał się bardziej ogólnokrajowym. Po raz pierwszy również nadawca zdecydował się, poza finałem konkursu, transmitować na żywo jego półfinały.

Utwory można zgłaszać do 6 listopada, godz. 23:59, więcej informacji tutaj.

Źródło: Ohtuleht, Eurovoix

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *