“Dare to dream”- znamy hasło Eurowizji 2019!

Konkurs Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie zbliża się wielkimi krokami, do wielkiego finału zostało nieco ponad 200 dni. Dziś eurowizyjny świat poznał slogan tego wydarzenia – Dare to dream.

Historia eurowizyjnych sloganów sięga konkursu w Tallinnie (2002 rok), estońska stolica była wówczas gospodarzem spektaklu pod hasłem A Modern Fairytale. Od tamtego czasu nadawcy publiczni w swoich sloganach inspirują widza, nawiązują do warunków geograficznych państwa będącego gospodarzem. Zawsze motywy przewodnie mają jakieś ciekawe, ukryte znaczenie.

Dare to dream, czyli w tłumaczeniu na język polski “mieć odwagę śnić”, w ocenie Jona Oli Sanda, reprezentuje wszystko to, o czym mówi Konkurs Piosenki Eurowizji. It’s about inclusion. It’s about diversity. It’s about unity” (Chodzi o włączenie. Chodzi o różnorodność. Chodzi o jedność) – tłumaczy Sand.

Nawiązuje też do tegorocznej zwyciężczyni Netty, która weszła na lizbońską scenę i miała odwagę śnić, marzyć o tym, aby wygrać Eurowizję i przenieść wydarzanie do Izraela. Jak wszyscy wiemy, udało się jej to.

 Bez wątpienia twierdzę, że Eurowizja w Tel Awiwie ma bardzo ciekawe i nakłaniające do przemyśleń hasło.

Źródło: Eurovision.tv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *