Tamta pojedzie na Eurowizję? Grecja i Cypr walczą!

Plotka powraca! Już w latach ubiegłych spekulowano o tym, że Tamta pojedzie na Eurowizję. Nie inaczej jest w tym roku. Teraz o wokalistkę walczą dwa państwa- Grecja i Cypr.

Tamta- Wokalistka urodzona w Gruzji

Tamta, właściwie Tamta Goduadze, urodziła się w Tbilisi w Gruzji, dała się bliżej poznać lokalnej publiczności, kiedy w 2004 roku wystąpiła w programie Idol w jego greckiej wersji. Starała się już reprezentować Grecję w 2007 roku z piosenką With Love, jednak przegrała wtedy zmagania z Sarbelem. Ponowne zainteresowanie konkursem wyraziła w 2015 roku z utworem Unloved jednak przegapiła wtedy deadline zgłaszania utworów.

Oczekiwania są ogromne

Ani Grecja ani Cypr nie ujawniły dotychczas szczegółowych planów odnośnie piosenki na Eurowizję 2019 w Tel Awiwie. Jednak oczywistym jest, że oba kraje chcą osiągnąć jak najlepszy wynik. Grecja chce cię podnieść po tegorocznej porażce w półfinale, oraz poprawić ogólne wyniki. W ciągu trzech ostatnich lat tylko raz znaleźli się w finale Konkursu. Cypr chciałby powtórzyć sukces, który osiągnęli w Lizbonie, za sprawą piosenki Fuego, odrzuconą zarówno przez Tamtą jak i zwyciężczynię Eurowizji Helenę Paparizou. Ostatecznie na Eurowizyjnej scenie wykonała ją Eleni Foureira.

Wiadomo, że Cypr prowadzi już rozmowy z kompozytorami potencjalnych utworów na Eurowizję 2019. Prawdopodobnie ponownie  będzie to Alex Papaconstantinou, który napisał już piosenki dla Cypru w 2012 i 2018 roku. Oba utwory zdobyły spore uznanie fanów.

Tamta i jej stanowisko

Jak do plotek odnosi się sama Tamta? Wspomniała, że także chciałaby reprezentować swój rodzimy kraj, Gruzję. Jednak wygląda na to, że nie stanie się to na pewno w tym roku, ponieważ Gruzja użyje Idola do wyboru reprezentanta.

Czy chciałbyś aby Tamta pojechała na Eurowizję 2019?

View Results

Loading ... Loading ...

(źródło: escunited)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *