Azjatycka Eurowizja: poznaliśmy więcej szczegółów

Parę dni temu informowaliśmy o wznowieniu projektu azjatyckiej Eurowizji, (Czy azjatycka Eurowizja w końcu się odbędzie?) dzisiaj poznaliśmy więcej informacji na temat Konkursu, który odbędzie się w grudniu przyszłego roku w Australii.We wrześniu 2018 roku odbyło się spotkanie departamentu do spraw Wydarzeń i Turystyki miasta Golden Goast, gdzie według doniesień ma się odbyć pierwsza edycja konkursu. Spotkanie dotyczyło przedyskutowania kwestii azjatyckiej Eurowizji i pierwszych historycznych preselekcji Australii do Eurowizji 2019. Szczegóły, jakie ustalono w sprawie młodszej siostry Eurowizji są następujące:

Azjatycka Eurowizja- organizacja

Ustalono, że Blink TV – komediowy, rozrywkowy i muzyczny kanał będzie dzielić prawa razem z SBS do organizacji azjatyckiej Eurowizji w latach 2019-2031. Czas trwania wydarzenia oszacowano na 8 dni, a w konkursie weźmie udział 16 państw. Zaprezentowano wstępny plan organizacji wydarzenia:

  • Październik 2018- ogłoszenie partnerów i sponsorów.
  • Listopad 2018- ogłoszenie miasta i areny zmagań.
  • Maj 2019- poznamy wszystkie uczestniczące państwa, motyw konkursu, pojawią się informacje odnośnie sprzedaży biletów.
  • Czerwiec 2019- projekt sceny.
  • Lipiec 2019- ogłoszenie prowadzących show.
  • Wrzesień 2019- poznamy całą listę piosenek biorących udział w Konkursie.
  • Grudzień 2019- czerwony dywan i impreza inauguracyjna, oraz próby przed show.

Miasto gospodarz

Azjatycka Eurowizja będzie odbywać się we wcześniej wybranych miastach co cztery lata. Zakłada się, że miastem, które ma gościć konkurs w latach 2019-2031 jest Golden Coast, natomiast areną zmagań ma być Gold Coast Convention Centre.

Transmisja

Show, którego długość szacowana jest na 3 godziny będzie nadawane na żywo w krajach uczestniczących. SBS ogłosiła także, że odbędzie się transmisja specjalnego 30-minutowego programu, w którym zobaczymy próby i przygotowania do Konkursu. Dla fanów spoza państw uczestniczących, odbędzie się transmisja na Youtubie na kanałach azjatyckiej Eurowizji i oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji.

Uczestniczące kraje

W tym momencie toczą się negocjacje z Chinami, Indiami, Indonezją, Nową Zelandią, Singapurem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Nie wiadomo natomiast, z jakimi państwami toczą się jeszcze dyskusje. Rozmowy trwają także z artystami z krajów azjatyckich o ich potencjalnym udziale w konkursie.

Głosowanie

Głosowanie składać się będzie z części jurorskiej i telewidowni. Plany mówią o tym, że będzie ono przebiegać w stylu Melodifestivalen, który od 2016 roku został wprowadzony do Konkursu Piosenki Eurowizji.

(źródło: eurovoxx)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *