Czarnogóra ponownie wybierze w finale narodowym – Montevizija.

Drugi rok z rzędu Czarnogóra zdecydowała się utrzymać format finału narodowego i sposób wyboru reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji spośród 5 kandydatów.

Zgodnie z wypowiedzią nowej szefowej czarnogórskiej delegacji, Nataszy Baranin, udzieloną gazecie Pobjeda, specjalnie powołana komisja ekspertów spośród wszystkich propozycji, które otrzyma nadawca RTCG wybierze finałową piątkę artystów. Jak ogłoszono 31 października, reprezentant kraju ponownie zostanie wybrany wyłącznie za pośrednictwem głosowania telewidzów.

Jak dodała, kraje byłej Jugosławii znane są w konkursie z ich bałkańskich ballad i ten rodzaj muzyki odnosi większe sukcesy w regionie:

Ale dobra piosenka to dobra piosenka i znajduje to potwierdzenie, jeśli jest ładnie wykonana, a nie tylko dlatego, że wiele w nią zainwestowano, albo ze względu głosów sąsiadujących sojuszników lub silnej diaspory. U każdego zwycięzcy był jakiś szczegół, styl lub wykonanie, które przyciągały więcej uwagi niż u innych uczestników, więc dokładna reguła i przepis na osiągnięcie dobrego wyniku nie istnieją w żadnej części kontynentu.

Czarny humor Vanji Radovanovicia

Szefowa delegacji z przykrością odniosła się również do sprawy kontrowersyjnego żartu o osobach niepełnosprawnych w wykonaniu tegorocznego reprezentanta Czarnogóry, Vanji Radovanovicia. Zwróciła też uwagę na to, że mimo udzielanym uczestnikom radom przed występami na scenie lub przed kamerami, to od nich samych zależy, czy z nich skorzystają, czy nie. EBU nie wydało w tej sprawie żadnego ostrzeżenia i nie nałożyło żadnej kary na czarnogórską delegację.

O komentarz w tej kwestii poproszony został również były szef delegacji, Ivan Maksimović:

Konkurs wymaga racjonalnego podejścia i oczekiwania od wykonawcy, że dobrze zaprezentuje siebie i swój kraj publiczności. Zawsze wysyłamy uznanych i rozpoznawalnych artystów, od których spodziewamy się, że będą dojrzali do końca.

Uzupełniając podkreślił znaczenie dobrej komunikacji z prasą i znajomości języka angielskiego przez uczestników.

Oczywiście my, jako zespół, jesteśmy tutaj po to, by pomóc w wyrażeniu idei utworu i zaprezentowaniu go mediom i publiczności. Najważniejszą rzeczą jest mieć dobrą piosenkę.

Źródło: infenetwork.net

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *