Taylor Hynes- znamy reprezentanta Irlandii na JESC.

Irlandia, ten wyspiarski kraj, który konkursów Eurowizji wygrał najwięcej, bo aż 7, w dziecięcej wersji tego wydarzenia bierze udział od 2015 roku i ani razy nie udało się ich reprezentantom zwyciężyć. W tym roku znów zawalczą o trofeum JESC. Będzie ich reprezentował Taylor Hynes z piosenką I.O.U. Co ciekawe informacji o tym nie udzielił irlandzki, a białoruski nadawca muzyczny. BTRC dokonało tego, przez raport dotyczący prób. Trzeba przyznać, ze to dość kreatywna, nietuzinkowa forma przedstawienia reprezentanta.

Hynes jest pierwszym piosenkarzem, który będzie reprezentował Irlandię na JESC. Będzie też pierwszym artystą, który został wybrany na reprezentanta bez wygrania rund półfinałowych. Czy będzie też pierwszym reprezentantem, który wygra konkurs dla Irlandii? Przekonamy się niebawem.

I.O.U zostało napisane przez Taylora Hynesa, Nialla Mooneyaa, Jonas Gladnikoffa. To już drugi raz, gdy Niall Mooney i Jonas Gladnikoff irlandzki utwór do JESC. W 2015 roku stworzyli: Réalta na Mara. Razem pracowali też na irlandzkimi piosenkami na Eurowizje w 2009, 2010 i 2014 roku.Są to więc dość doświadczeni, eurowizyjni muzycy.

(źródło: Eurovoix)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *