Luisa Sobral odrzuciła zaproszenie do Sanremo! Kompozytorka w ostrych słowach o Eurowizji

Luisa Sobral, kompozytorka Amar Pelos Dois, zwycięskiej piosenki eurowizyjnej z 2017 roku, a prywatnie siostra laureata Salvadora udzieliła wywiadu dla portugalskiej gazety Observador, w którym przyznała, że została zaproszona do występu w tegorocznym festiwalu Sanremo z włoską wokalistką, jednak odrzuciła propozycję.

Wokalistka i kompozytorka jazzowa udzieliła wywiadu w ramach promocji jej nowego krążka Rosa- zadedykowanego dla jej nowo narodzonej córki. Podczas rozmowy oczywiście został przywołany temat Eurowizji i jej punktu widzenia odnośnie Konkursu.

Nie chcę tego nigdy więcej!

Mówiąc o Konkursie Piosenki Eurowizji Luisa Sobral zasugerowała, że nie pojawi się więcej w tym projekcie.

Wiedziałam, że nie zmienię niczego. Mój brat tak myślał, ponieważ uważa, że może zmienić świat. Powiedziałam mu, że tak się nie stanie i nie zobaczymy w przyszłym roku samych zespołów jazzowych na Eurowizji. Nigdy nie miałam aspiracji, żeby zmienić ten Konkurs i mam nadzieję, że nie oznacza to że jestem głupia! Mam nadzieję, że nigdy już się tam nie pojawię, to show jest dla mnie całkowicie obojętne. Było świetnie, w tamtym momencie gdy brałam udział, ale to się już skończyło i nie wróci. Nie chce tam iść i nie robić nic.

 

Jak się okazało, Luisa Sobral otrzymała konkretną propozycję odnośnie Konkursu Piosenki Eurowizji:

Zostałam zaproszona w tym roku do Sanremo ponieważ napisałam piosenkę w języku włoskim. Miałam wziąć udział w konkursie prowadzącym do reprezentowania Włoch na Konkursie Piosenki Eurowizji z włoską wokalistką. Nie, nie chcę tego nigdy więcej!

 

Mimo wszystko Luisa Sobral widzi pozytywy

Niezależnie od jej nieprzychylnego nastawienia do Konkursu Piosenki Eurowizji Luisa Sobral podkreśla, że wydarzenie otworzyło przed nią drzwi w komponowaniu większej ilości piosenek dla artystów z Portugalii. Potwierdziła również, że rozpocznie trasę w lutym 2019 roku rozpoczynając od trzech występów w Porto i Lizbonie.

(źródło: escunited)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *