Michał Szpak reprezentantem Polski na Infevision Video Contest!

Wszystko stało się jasne! Członkowie zrzeszeni w grupie INFE Poland oraz czytelnicy naszego portalu wybrali teledysk, który będzie nas reprezentował podczas tegorocznego Infevision Video Contest. Decyzją podjętą przez internautów, oddział INFE Poland zgłasza utwór Don’t Poison Your Heart Michała Szpaka.

Co to jest Infevision Video Contest?

Infevision Video Contest to coroczny konkurs internetowy organizowany przez sieć INFE Network. Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku. W latach 2015-2016 nastała przerwa w konkursie, który wrócił w 2017 z Azerbejdżanem jako państwem organizatorem. Prawo do udziału mają wszystkie kluby członkowskie INFE Network. Piosenka zgłoszona do konkursu musi trwać mniej niż 5 minut i być opublikowana w ostatnich dwóch latach.

W tym roku krajem gospodarzem jest Białoruś, chociaż zeszłoroczną edycję wygrała Wielka Brytania, jednak wycofała się z Konkursu. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 1 grudnia.

Przygotowania do tegorocznej edycji rozpoczęły się w połowie września, kiedy klub INFE Belarus opublikował slogan i logo tegorocznego konkursu. W tym roku towarzyszy nam slogan UnitedByMusic. W tym roku do konkursu zgłosiło się 18 oddziałów INFE  z całego świata.

Każdy klub biorący udział w edycji 2018 zobowiązany jest do wysłania swojego wideo do 10 listopada. Tego dnia poznamy wszystkie piosenki uczestniczące w konkursie. Wielki finał odbędzie się 1 grudnia i będzie transmitowany na kanale państwa organizującego tegoroczny konkurs.

Polskie Preselekcje

Utwory do polskich preselekcji zgłaszali członkowie grupy INFE Poland. Łącznie, do selekcji dopuszczono 22 piosenki regulaminowe. Decyzją głosujących zwyciężył Michał Szpak z piosenką Don’t Poison Your Heart. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Cugowski z piosenką Kto nie Kochał, a na trzecim LanberryHeart of Gasoline. TOP 5 zamknęły Natalia NykielTotal Błękit i Daria ZawiałowNie Dobije się do Ciebie.  W preselekcjach zagłosowało 51 osób.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *