Znamy szóstkę uczestników Unser Lied für Israel!

Sezon preselekcyjny jeszcze się nie rozkręcił na dobre, jednak napływają powoli informacje dotyczące przyszłorocznej edycji Konkursu Eurowizji. Nadawca NDR ujawnił dzisiaj nazwiska 6 kandydatów, którzy powalczą o miano reprezentanta w konkursie.

Po przesłuchaniach, które odbyły się w Kolonii w zeszłym miesiącu, wyłoniono szóstkę, która będzie w lutym stawać w szranki w finale niemieckich selekcji “Unser Lied für Israel”. Tymi uczestnikami są:

Aly Ryan

BB Thomaz

Gregor Hägele

Lilly Among Clouds

Linus Bruhn

Makeda Purple

Aly Ryan tworzy w gatunku indie pop. Na początku 2018 roku jej debiutancki singiel „No Parachute” znalazł się w TOP 10.Również BB Thomaz posiada już spore doświadczenie muzyczne. W ubiegłym roku doszła do finału niemieckiej edycji The Voice. Podobnie zresztą jak Linus Bruhn i Gregor Hägele. Linus wziął udział w 2015 roku, natomiast Gregor w 2017.

Lilly Among Clouds może z kolei pochwalić się sukcesami na scenie międzynarodowej.Jej popowe piosenki dały jej już szansę pojawienia się na słynnym festiwalu SXSW w Teksasie. Makeda to piosenkarka o karaibskich korzeniach. Podróżowała ze swoim zespołem „Steal a Taxi” jako ambasador kultury w Chinach, a także zagrała główną rolę w musicalu „Bodyguard” w Kolonii.

Nadawca jednak do tej listy może dodać maksymalnie dwójkę wykonawców.

Finał odbędzie się w lutym. Poprowadzą go Barbara Schöneberger oraz Linda Zervakis.

(news,de)

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *