Netta: Na Eurowizję nie wrócę już nigdy!

Netta– tegoroczna reprezentantka Izraela na Eurowizji i jednocześnie zwyciężczyni Konkursu dzięki piosence Toy udzieliła wywiadu dla Gay Star News w którym potwierdziła, że więcej nie będzie się ubiegała o zwycięstwo eurowizyjne. Netta wspomina:

To były dwa najbardziej stresujące tygodnie mojego życia!

“To było magiczne doświadczenie”

Zapytana, czy dokonałaby eurowizyjnego powrotu tak jak Dana International, Charlotte Perelli czy Alexander Rybak ucięła wszystkie nadzieje jej fanów:

Mówią nigdy nie mów nigdy, ale nigdy!

Potwierdziła natomiast, że Eurowizja była jednym z lepszych doświadczeń w jej życiu:

Eurowizja była magicznym, przerażającym, niezwykle dziwnym, ekstremalnym, ale przepięknym doświadczeniem. Nie pojadę jednak na nią jeszcze raz. Jeśli miałabym jeszcze raz stanąć przed wyborem pierwszy raz, na pewno bym się zgłosiła. Teraz myślę o innych szczytach do zdobycia.

Mówiąc o “szczytach” Netta miała na pewno na myśli jej wakacyjną trasę po USA. Teraz przygotowuje się do trasy po Europie, która rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Na jej europejskiej trasie odwiedzi Zurych, Wiedeń, Berlin i Londyn.

Wywiad dotknął także kontrowersyjnych kwestii związanych z udziałem Netty na Eurowizji. Pierwsza dotyczyła sprawy jej Kimono, które założyła na scenę. Stawiając czoła krytycyzmie wokalistka opowiada o swoim zamiłowaniu do Anime w dzieciństwie:

Kocham ten strój. Wychowałam się na anime takich jak Pokemon czy Digimon i wiele innych podobnych seriali. Byłam gnębiona przez wiele lat. Mała dziewczynka we mnie chciała wolności a ja pozwoliłam jej ją mieć.

Netta tłumaczy się ze swojej przemowy

Zapytana o jej przemowę zwycięzcy, w której zaznaczyła, że za rok spotkamy się w Jerozolimie,co zostało uznane za kontrowersyjne słowa, odpowiedziała, że to był błąd i uważała, że pozosotanie utrzymany trend ostatnich lat, kiedy konkurs odbywał się w stolicy państwa gospodarza- tak jak w 1999 roku, kiedy Jerozolima gościła Konkurs po zwycięstwie Dany International.

(źródło: eurovoxx) 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *