Hiszpania: Do tej pory otrzymano 336 piosenek do Operación Triunfo

Hiszpański nadawca w środku programu Operación Triunfo 2018, który w tym roku wybierze reprezentanta na Eurowizję, postanowił zdradzić parę szczegółów odnośnie procesu zbierania piosenek. W tym momencie otwarte są zgłoszenia dla kompozytorów z całej Europy a etap ten potrwa do 15 listopada.

Operación Triunfo- Utwory zgłoszone z różnych gatunków

Do tej pory udało się zebrać 336 utworów. Nadawca TVE zdradził, że większość z tych piosenek jest w stylu pop, jest także dużo ballad, a oprócz tego znajdziemy kompozycje z rodziny latin popu, a nawet trapu czy heavy metalu.

Większość piosenek napisana jest po hiszpańsku, ale także w innych językach używanych na terenie Hiszpanii i angielsku.

Szansa dla debiutantów

Nadawca dodaje również, że bardzo dużo propozycji pochodzi od debiutantów, którzy chcą zrobić swój pierwszy duży krok na rynku muzycznym. Oprócz tego zgłosili się także kompozytorzy znani z wcześniejszego udziału na Eurowizji.  Z tego co wiadomo do tej pory, swoją propozycje zgłosi Emma Sandstorm znana z ubiegłorocznych preselekcji San Marino czy preselekcji fińskich UMK. Najlepsze dziesięć piosenek, zostanie nagranych przez uczestników Operacion Triunfo 2018.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst i zbliżenie

W tym roku Hiszpanię reprezentował duet Amaia i Alfred z piosenką Tu Canción wybrani również poprzez format Operación Triunfo.

(źródło: escbubble)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *