Martin Garrix na Eurowizji? Takie jest życzenie Jana Smita. Kogo wyśle Holandia na Eurowizję?

Rok temu o tej porze wiedzieliśmy już, że na Eurowizję w barwach Holandii pojedzie Waylon. W tym roku jednak ze strony holenderskiego nadawcy cisza.  Wiemy natomiast trochę więcej na temat procesu selekcji. Piosenkarz i komentator Jan Smit pojawił się ostatnio w jednym z talk show i zdradził parę szczegółów. Podczas gdy nadawca AVROTROS milczy, program plotkarski RTL Boulevard pyta się każdego artysty w Holandii o zainteresowanie konkursem.

Członek komisji w talk show

Jan Smit– jedna z kluczowych postaci w procesie selekcji pojawił się w talk show RTL Late Night met Twan Huys potwierdził podczas spotkania w programie, że nadawca nie wybrał jeszcze artysty do Tel Awiwu. Następnie Jan wykonał swoją piosenkę Liever dan eigen mijn leven a prowadzący zasugerował, że jest to odpowiedni utwór na Eurowizję, na co muzyk odpowiedział, że są bardziej odpowiedni artyści na ten Konkurs.

DJ na Eurowizji? Czy to Martin Garrix?

Jan wyraził również swoje nadzieje odnośnie reprezentanta Holandii na Eurowizji 2019. Jak zdradził, chciałby zobaczyć międzynarodowego DJ w barwach swojego kraju:

Jest dużo świetnych artystów. Myślę, że każdy artysta w Holandii powinien spróbować swoich sił na Konkursie Piosenki Eurowizji. W kraju, mamy wielu DJ, dobrych DJ,  wielu z nich ma rozpoznawalność międzynarodową. Kiedy taki artysta wyda singla, natychmiast jest grany w wielu stacjach na całym świecie.  W takim wypadku jesteś kilometry przed innymi, powinniśmy spróbować wysłać jednego. Wokalista nie ma w tej kwestii znaczenia.

Jednym z topowych w tym momencie DJ w Holandii jest Martin Garrix i można podejrzewać, że to właśnie jego Jan miał na myśli.

Holenderskie media dopytują

W ostatnich paru tygodniach holenderskie media sprawdzały sytuację u wielu artystów. Gwiazda Youtube Davina Michelle, powiedziała, że nie miałaby nic przeciwko,  Kensington przyznał, że nigdy o tym nie myślał, natomiast Maan wyznała, że nie wie czy jest na to gotowa.

Wcześniej, jazzowa i swingowa wokalistka Caro Emerald powiedziała, że nadawca może się z nią skontaktować. Jak przyznał Jan Smit jest to bardzo denerwujące członków holenderskiej komisji:

Holandia ma wielu dobrych artystów, ale powinni chcieć się z nami skontaktować. Wiele razy słyszymy w mediach, że dany artysta jest chętny na udział, ale stawia warunek, że musimy się z nim skontaktować. Jeżeli ludzie naprawdę chcieliby wziąć udział, powinni się z nami skontaktować.  To nie jest tylko uczestnictwo. To pełny projekt na przynajmniej pół roku. To nie jest tylko wzięcie urlopu na dwa tygodnie aby zaśpiewać w maju.

Rok temu o tej porze wiedzieliśmy już, że Waylon pojedzie na Eurowizję w barwach Holandii. Teraz wygląda na to, że będziemy musieli poczekać dłużej na decyzję nadawcy AVROTROS.

(źródło: wiwibloggs)

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *