SUPERNOVA 2019 – Pomóż wybrać reprezentanta!

Sezon selekcyjny powoli nabiera tempa. Napływają kolejne informacje, odnośnie wyboru reprezentantów poszczególnych krajów na przyszłoroczny konkurs Eurowizji, która odbędzie się w Tel Avivie.

Spośród 83 zgłoszeń (a 64, które spełniły wymagania konkursowe) Nadawca z Łotwy, upublicznił wczoraj nagrania 33 kandydatów, którzy awansowali do rundy przesłuchań, te z kolei odbyły się w zeszłym tygodniu, w Rydze. W skład jury wchodzili ludzie związani ze stacjami radiowymi, czy też z wydawnictwem muzycznym. Wybór był o tyle ciekawy, że jury wybierał tylko na podstawie samej piosenki. Nie wiedzieli kto wykonuje ten utwór, ani kto jest kompozytorem ani producentem.

Nagrania są dostępne na kanale Youtube nadawcy, pod tym linkiem

Spośród kandydatów, jest kilka nazwisk znanych fanom konkursu. Wśród nich jest między innymi weteran selekcji Markus Riva czy też Samanta Tina. Pojawia się również reprezentantka Łotwy z 2015 roku – Aminata – jednak tym razem w roli kompozytorki. W stawce konkursowej znajduje się również Jeļena Matule, która wzięła udział w ósmej edycji The Voice of Poland.

My również możemy mieć swój wkład w wybór reprezentanta. Wystarczy wejść w ten link, następnie na dole strony zalogować się poprzez konto społecznościowe (Facebook lub Twitter). Następnie wyświetli się lista wszystkich utworów. Przy każdym utworze będzie filmik z nagraniem z przesłuchania oraz przyciski “Par” – głos na tak, “Pret” –  głos na nie. Jest również okienko z miejscem na komentarz do piosenki.

Wyłonionych zostanie 16 piosenek, które powalczą w dalszym etapie. Pełna lista uczestników półfinalistów zostanie ujawniona 6 grudnia.

 

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *