Armenia: znamy pierwszego uczestnika Eurowizji 2019!

Przed momentem zakończył się wieczorny program “Nice Evening“, poprowadzony przez byłego reprezentanta Armenii Aram Mp3, w towarzystwie autora tekstu piosenki z 2014 roku “Not alone”, aktora i muzyka Garik Papoyan. W trakcie programu został przedstawiony reprezentant Armenii na 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Armeński nadawca ARMTV tym razem zdecydował się nie realizować kolejnej edycji  “Depi Evratesil”, tylko postawić na wybór wewnętrzny.

Do Izraela pojedzie Srbuk Sargsyan, znana z ukraińskiej edycji The Voice, która zakończyła na czwartym miejscu. Po przygodzie na Ukrainie podpisała konktrakt z armeńska agencja “Factory Production”, a kilka dni temu wydała singiel “Half a goddess”.

 

Armenia w Konkursie Piosenki Eurowizji!

Armenia zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2006 roku i jak do tej pory nie wygrała tego konkursu. Przez pierwsze pięć lat uczestnictwa reprezentanci Armenii zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce finałowej klasyfikacji. Natomiast najlepszy wynik udało się uzyskać w 2008 roku (Sirusho) i 2014 (Aram Mp3), obydwoje zajeli wysokie 4 miejsce w Wielkim Finale. Od debiutu kraj ten uczestniczy w konkursie co roku, z wyjątkiem roku 2012, kiedy to postanowił wycofać się z konkursu. Tylko dwukrotnie nie awansowali do finału. W 2018 roku Armeński nadawca ARMTV postanowił zrealizować drugą edycję Depi Evratesil krajowych preselekcji, które wygrał Sevak Khanagyan i reprezentował Armenię w Lizbonie swoją piosenką “Qami” . Pomimo świetnego występu Armenia nie zakwalifikowała się do Wielkiego Finału.

źródło: (1tv.am, wiwiblogs.com) 

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *