Czy nadszedł czas na pożegnanie Krajowych Eliminacji? Jacek Kurski z pierwszym komentarzem na temat wyboru reprezentanta

Krajowe Eliminacje nie są Polakom obce.W ten sposób wybieraliśmy reprezentanta w latach 2003,2004,2006-2011,a także w 2016,2017 oraz 2018 roku.Czy to był nasz sposób na sukces? Czy można spodziewać się “KE” w roku 2019?

Wybór wewnętrzny i wielki sukces Roksany Węgiel

Zwyciężczyni pierwszej edycji The Voice Kids w Polsce nie trzeba nikomu przedstawiać. To właśnie ona- wybrana wewnętrznie młoda wokalistka wygrała Eurowizję Junior 2018. Dostarczyła wszystkim fanom wiele radości, gdyż jako pierwsza Polka wygrała eurowizyjny konkurs piosenki. Od razu został zauważony fakt, że brak Krajowych Eliminacji nie wpłynął negatywnie na prezentację Polski podczas show. Roksana miała na miejscu ogromne wsparcie, świetny występ, który był dopracowany co do ostatniego ujęcia. Wszystkie te aspekty idealnie zagrały i dały nam zwycięstwo. Prezes TVP Jacek Kurski z radością przyznał, że wybór wewnętrzny był bardzo dobrym pomysłem, a Krajowe Eliminacje w poprzednich latach nie były zadowalające. Czy nasz nadawca pójdzie za ciosem i zrezygnuje z preselekcji do Eurowizji 2019?

“Wiemy, dlaczego eliminacje nie udawały się do tej pory…”

Co na temat wyboru polskiego reprezentanta w 2019 roku mówi Jacek Kurski?

 “Czasem jest lepiej zrobić taki wybór intuicyjny, ale wtedy trzeba ponosić za niego pełną odpowiedzialność. Z Roksaną się udało. To był strzał w dziesiątkę.Szukamy formuły. Wiemy, dlaczego eliminacje nie udawały się do tej pory. Mieliśmy sygnały od prestiżowych, najlepszych polskich wykonawców, że nie chcą uczestniczyć w eliminacjach, gdzie dziewięciu czy dziesięciu artystów musi przegrać, a jeden wygrywa. Jest to takie trochę „liczenie koni na targu”. W związku z czym szukamy formuły bardziej dyskrecjonalnej, która zaangażuje najlepszych, ale jednocześnie nie będzie takiego otwartego konkursu. Może to jest właściwa formuła. Szczegółów jeszcze nie potrafię podać.”

Właśnie te słowa padły podczas audycji w Radiu Zet. Czy może oznaczać to fakt,że w 2019 roku Krajowe Eliminacje się nie odbędą? Jak twierdzi prezes Telewizji Polskiej, cały czas poszukiwana jest odpowiednia formuła. Pozostaje zatem czekać na szczegóły! Warto przypomnieć,że Eurowizja 2019 odbędzie się 14,16 i 18 maja w Tel Awiwie. To właśnie wtedy nasz reprezentant będzie walczył o jak najlepszy wynik dla Polski.

źródło: (radiozet.pl)

Share

Nazywam się Agnieszka i mam 15 lat. Mimo tak młodego wieku mogę śmiało powiedzieć, że Eurowizja to jedna z moich największych pasji. Zaczęło się od preselekcji w 2016 roku i miłość trwa do dzisiaj. Chęć obserwacji poczynań Polski oraz innych krajów w tym konkursie zaprowadziła mnie właśnie do INFE. Eurowizja w każdej postaci zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, ale oprócz tego gram na wiolonczeli, śpiewam oraz interesuję się psychologią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *