Tamta reprezentantką Cypru. W Tel Awiwie zaśpiewa Replay!

Kolejna karta na Eurowizji 2019 została odkryta! Po zaprezentowaniu reprezentanta przez Armenię przyszedł czas na Cypr. Sezon nadchodzącej Eurowizji nabiera coraz większego tempa. Kolejną artystką, która weźmie udział w 64 Konkursie jest Tamta– grecka gwiazda gruzińskiego pochodzenia. W Tel Awiwie zaśpiewa utwór Replay.

Wgląda na to, że Cypr po raz kolejny zawiesza poprzeczkę bardzo wysoko, po raz kolejny sięgając po gwiazdę z Grecji. Po sukcesie na Eurowizji 2018, są jednymi z pierwszych, którzy ogłaszają reprezentanta na nadchodzący Konkurs.

Tamta- Plotki się potwierdziły

O jej udziale spekulowano od dłuższego czasu, o czym donosiliśmy tutaj (Tamta pojedzie na Eurowizję?Cypr i Grecja walczą!). Od początku zakładano, że to właśnie Tamta otrzymała propozycję od cypryjskiego nadawcy, pomimo tego, że były pogłoski również o tym, jako miałaby reprezentować również Grecję. Jednak sama wokalistka zdementowała te plotki, potwierdzając, że otrzymała tylko ofertę z Cypru.

Stanowisko wokalistki potwierdził jej menager, który przyznał, że Tamta rozważy propozycję poważnie, w przypadku gdy będzie jej się podobała piosenka. Wygląda na to, że utwór spełnił oczekiwania wokalistki i dzięki temu zobaczymy ją w Izraelu.

Co więcej, oprócz plotek o artyście, który wystąpi w barwach Cypru pojawiły się również pogłoski na temat kompozytora. Mówiono o tym, że utwór ma skomponować uznany kompozytor Alex Papaconstantinou. Plotka się także potwierdziła i Alex będzie po raz trzeci zaangażowany w stworzenie cypryjskiego utworu po La la love Ivi Adamou z 2012 roku i Fuego Eleni Foureiry z tego roku. Utwór Replay, bo taki tytuł nosić będzie piosenka został już przygotowany jakiś czas temu (Cypr: Piosenka na Eurowizję 2019 już nagrana. Idą po zwycięstwo?)

Kim jest Tamta?

Tamta Goduadze to grecka wokalistka urodzona w gruzińskiej stolicy Tbilisi w 1981 roku. Mieszkała w Gruzji do ukończenia 22 roku życia, po czym przeprowadziła się do Aten. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się od udziału w greckiej edycji programu Super Idol w 2004 roku, gdzie zajęła drugie miejsce. Z tej okazji wydała swój pierwszy utwór  To allo mou miso, w duecie z jej rywalem Stavrosem Konstantinou. Od tamtej pory rozpoczęła się jej pełna sukcesów kariera w Grecji, gdzie jest jedną z bardziej znanych artystek. Rozpoznawalna jest również na Cyprze. Podczas swojej muzycznej drogi współpracowała z wieloma artystami, w tym związanymi z Konkursem Piosenki Eurowizji: Sakisem RouvasHeleną Paparizou czy zespołem Evridiki. Wydała 4 albumy studyjne i ponad 30 singli po angielsku i grecku.

Tamta i Eurowizja

Tamta i Eurowizja nie są sobie obce. W 2007 roku wzięła udział w greckich preselekcjach z piosenką With Love. Niestety do Helsinek nie poleciała, zajęła trzecie miejsce. 8 lat później ponownie wyraziła chęć aby reprezentować Grecję, niestety nie zdążyła zgłosić piosenki Unloved w odpowiednim czasie do nadawcy ERT. Piosenka stała się wielkim radiowym hitem w Grecji.

(źródło: esctoday)

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *