Kazachstan i Liechtenstein na Eurowizji 2019? Czy to możliwe?

 

 

 

Konkurs Piosenki Eurowizji od lat prężnie się rozwija. Osiąga niesamowite zasięgi na całym świecie, a zainteresowanie ludzi z poza Europy jest zauważalne, choćby na najpopularniejszej platformie video – YouTube. Nie dziwi więc, ze coraz więcej małych krajów jak i euroazjatyckich ubiega się o udział na tak wielkiej imprezie muzycznej łączącej narody. Od pewnego czasu mówi się o dwójce państw, które marzą, aby spróbować swoich sił i zawalczyć o kryształowy mikrofon, który wielu chętnie postawiłoby na honorowym miejscu w domowym zaciszu.

Liechtenstein

Krajowym nadawca 1FLTV wyraził chęć udziału w konkursie w 2019 roku,  lecz niestety plany pokrzyżowała śmierć dyrektora telewizji Peter’a Kölbel’a.

Kazachstan

Telewizja Khabar Agency została oficjalnie członkiem EBU od 1 stycznia 2016r. Oznacza to, że debiut Kazachstanu jest jak najbardziej możliwy. Niecałe dwa lata później, a dokładnie 18 listopada 2017 Kanał 31 został drugim członkiem EBU z tego kraju. Żadna telewizja nie ma możliwości prawnej do startu w konkursie chyba że, dostanie oficjalne zaproszenie EBU i nadawcy organizującego konkurs w danym roku.

Jak widać państwa te z różnych pechowych jak i prawnych zdarzeń nie mogą wystartować w konkursie, ale miejmy nadzieję, że to się szybko zmieni. Moim pragnieniem jest dalsze rozwijanie się widowiska, abyśmy jako fani świetnie się bawili w trakcie tego jakże wielkiego majowego święta muzycznego. Co sądzicie o całej sytuacji? Czy jesteście za przyjmowaniem kolejnych nowych członków?

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *