EUROWIZJA 2019: ASSI AZAR I LUCY AYOUB PROWADZĄCYMI W GREEN ROOMIE!

Jak donosi Israel Hayom, to właśnie Assi Azar i Lucy Ayoub zostali wybrani przez Producentów Eurowizji 2019 jako prowadzący w Green Roomie.

Lior Sochard zwycięzca izraelskiego programu „The Successor” z 2005 roku, który wraz z nimi pretendował do tejże roli, wg tego co podaje dziennik, również weźmie udział w show z tym że w jego dalszej części.

KIM SĄ LUCY AYOUB I ASSI AZAR?

Lucy Ayoub jest prezenterką kanału telewizyjnego KAN, należącego do izraelskiej spółki Public Broadcasting Corporation, natomiast Assi Azar jest znany w Izraelu m.in. jako prowadzący program talent show o nazwie Hakokhav Haba, skupiający swą aktywność na wyszukiwaniu wokalnych talentów i jednocześnie połączony z preselekcjami Izraela do Eurowizji.

CZY EREZ TAL I BAR REFAELI ORAZ LUCY AYOUB I ASSI AZAR TO JUŻ PEWNA 4 PROWADZĄCYCH EUROWIZJĘ 2019?

Według lokalnego serwisu informacyjnego Ynet, jakiś czas temu, KAN podjęła decyzję w sprawie prowadzących Eurowizję 2019, mianowicie mają to być Erez Tal i Bar Refaeli.

Erez Tal jest aktorem i prezenterem telewizyjnym, który podczas Eurowizji 2018 komentował zmagania uczestników, będąc jednocześnie pierwszym komentatorem dla Izraela w konkursie od połowy lat osiemdziesiątych. Bar Refaeli to izraelska supermodelką, aktorka i prezenterka. Brała udział w wielu produkcjach telewizyjnych zarówno krajowych jak i międzynarodowych. W roku 2012 prowadziła własny program w niemieckiej telewizji Sat.1 („Million Dollar Shootingstar”), a także pojawiła się gościnnie w 4 sezonie programu „Germany’s Next Topmodel” u boku Heidi Klum. W ramach ciekawostki: W 2014 roku była gościem specjalnym 10 odcinka 4 sezonu „Top Model” w Polsce. Od 2013 roku Bar Refaeli jest prowadzącą izraelskiej wersji programu „X Factor”.

Wszystkie kandydatury mają zostać przesłane do Europejskiej Unii Nadawców (EBU) w celu zatwierdzenia i sfinalizowania. EBU dokona przeglądu prowadzących, zgłoszonych przez KAN i izraelski zespół produkcyjny. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie ma zostać opublikowane dopiero w styczniu 2019.

Warto przypomnieć, iż w ubiegłym miesiącu br. odbyły się przesłuchania w celu wybrania 4 prezenterów Eurowizji 2019.

TEL AWIW PO RAZ PIERWSZY GOSPODARZEM KONKURSU PIOSENKI EUROWIZJI

Tel Awiw będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Expo Tel Aviv (Międzynarodowe Centrum Kongresowe) w dniach 14, 16 i 18 maja. Bilety na konkurs pojawią się prawdopodobnie z końcem bieżącego roku, nie podano jeszcze dokładnej daty. Tel Awiw jak dotąd nigdy nie był gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji, jednakże w 2016 roku w mieście po raz pierwszy odbyło się tzw. „Israel Calling”. Jest to wydarzenie promocyjne organizowane każdorazowo w miesiącu kwietniu począwszy właśnie od 2016 roku, w którym większość artystów z danego Konkursu Piosenki Eurowizji przyjeżdża do Izraela na kilka dni aby uczestniczyć w kampanii promocyjnej.

W Israel Calling 2018 udział wzięli reprezentanci 25 krajów eurowizyjnej stawki. W roku 2016 Polskę w Israel Calling reprezentował Michał Szpak a w 2017 roku Kasia Moś.

Wracając jeszcze na koniec do samych prowadzących.

Co sądzicie o takim składzie?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *