Hiszpania: Znamy trzy pierwsze piosenki Eurowizyjnej Gali Operación Triunfo !

Hiszpańskie preselekcje nabierają rozpędu! Znamy już pierwsze trzy utwory, które powalczą o reprezentowanie kraju na Eurowizji 2019 w Tel Aviwie.

Dwa tygodnie po zakończeniu finału po Operación Triunfo zakończył się w Hiszpanii pewien etap wyboru reprezentanta. W środę o godz. 23.59 zakończyło się głosowanie. Trzy piosenki zdobyły w nim największe poparcie. Zakwalifikowały się one do show, jako wybór publiczności. Teraz spójrzmy, co zjednało sobie serca Hiszpanów.

Niekwestionowaną ulubienicą i faworytką wielu fanów jest….

María – “Muérdeme”

Trzeba przyznać, że utwór ma dosyć nowoczesne brzmienie. Latynowskie wstawki nadają mu tylko uroku. Być może właśnie z taką propozycją kraj ten powinien spróbować swych sił. Myślę, że ta dziewczyna na samej Eurowizji może zrobić furorę!

A teraz drugie miejsce…

Noelia – “Hoy vuelvo a reír otra vez”

Trzeba przyznać, że Noelia miała niezły początek w OT. Była uważana wręcz za pierwszą faworytkę. Niestety jednak nie podołała temu i została wyeliminowana podczas Gali 7. Jednak trzeba przyznać, że z najmniejszą różnicą w historii OT. Marilia zdobyła tylko 0,4% więcej głosów.

Najwyraźniej nie jest to jedyna niespodzianka, jaką los zafundował wokalistce. Noelia pokazała talent i zdobyła drugie miejscw w głosowaniu publiczności. Dzięki temu usłyszymy jej potężny głos i balladę podczas Eurowizyjnej Gali. Naprawdę jest to jeden z najmocniejszych głosów tej edycji. Piosenka jest przepiękna, ale szczerze nie wiem, czy to jest dobry sposób dla Hiszpanii na osiągnięcie sukcesu.

Kolejną zakwalifikowaną jest…

Natalia – “La clave”

Cóż…trzecie miejsce chyba lubi Natalię. Tą pozycję zajęła w OT, jak i tutaj. Można powiedzieć, że “miejskie” brzmienie utworu podbiło serca wielu Hiszpanów, co przełożyło się na głosy. Trzeba przyznać, że piosenka naprawdę może kojarzyć się z hiszpańskimi miastami.

Wokalistka skończyła tuż przed zwycięzcą Operación Triunfo, którym został Famous. Był jednym z tych, którzy stwierdzili, że bardzo chętnie pojadą na Eurowizję. Niestety jego utwór “No puedo más” nie zdołał przebrnąć głosowania.

“Muérdeme”, “Hoy vuelvo a reír otra vez” i “La clave” są pierwszymi utworami zakwalifikowanymi do Eurowizyjnej Gali. Dołączy do nich siedem innych piosenek, które będą już wyborem jury. Wtedy właśnie usłyszymy już oficjalne pełne wersje i być może revampy. Czekamy więc z niecierpliwością!

Jak myślicie, czy ten wybór był słuszny? Czekamy na Wasze opinie!

źródło: wiwibloggs.com, RTVE, własne

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *