Hiszpania: Znamy kompletną stawkę finałową Eurowizyjnej Gali Operación Triunfo!

RTVE zaprezentowało właśnie kompletną listę uczestników i piosenek biorących udział w zbliżającej się wielkimi krokami Eurowizyjnej Gali Operación Triunfo. 

Wczoraj hiszpańska telewizja ujawniła trzy piosenki z 17 kandydujących, które otrzymały największą liczbę głosów publiczności a tym samym zakwalifikowały się do Eurowizyjnej Gali. Pięcioosobowy komitet selekcyjny złożony z dwóch członków zarządu RTVE, dwóch profesorów Akademii Operacji Triunfo i jednego członka RTVE Digital, wybrał siedem kolejnych utworów z pozostałych 14, które powalczą o reprezentowanie kraju podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel-Awiwie. Finaliści będą współpracować z kompozytorami nad ostatecznymi wersjami swoich występów od 7 stycznia. Kompletne wersje zostaną przesłane na stronę RTVE 48 godzin przed rozpoczęciem Eurowizyjnej Gali Operación Triunfo.

Poniżej przedstawiamy Wam wszystkie zakwalfikowane piosenki:

1.María – “Muérdeme” – wybór publiczności

 

2. Noelia – “Hoy vuelvo a reír otra vez” – wybór publiczności

3. Natalia – “La clave” – ​​wybór publiczności

4. Famous – “No puedo más”

5. Miki – “La venda”

6. Marilia – “Todo bien”

7. Natalia y Miki – “Nadie se salva”

8. Sabela – “Hoy soñaré”

9. Julia – “Qué quieres que haga”

10. Carlos – “Se te nota”

 

Która z powyższych propozycji podoba się Wam najbardziej? Macie już na tym etapie swojego faworyta? Wczoraj przedstawialiśmy Wam na stronie trójkę która została wybrana przez publiczność, więcej o tym możecie przeczytać TUTAJ.

źródło: rtve.es, eurovoix.com

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *