Hiszpania: Znamy kompletną stawkę finałową Eurowizyjnej Gali Operación Triunfo!

RTVE zaprezentowało właśnie kompletną listę uczestników i piosenek biorących udział w zbliżającej się wielkimi krokami Eurowizyjnej Gali Operación Triunfo. 

Wczoraj hiszpańska telewizja ujawniła trzy piosenki z 17 kandydujących, które otrzymały największą liczbę głosów publiczności a tym samym zakwalifikowały się do Eurowizyjnej Gali. Pięcioosobowy komitet selekcyjny złożony z dwóch członków zarządu RTVE, dwóch profesorów Akademii Operacji Triunfo i jednego członka RTVE Digital, wybrał siedem kolejnych utworów z pozostałych 14, które powalczą o reprezentowanie kraju podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel-Awiwie. Finaliści będą współpracować z kompozytorami nad ostatecznymi wersjami swoich występów od 7 stycznia. Kompletne wersje zostaną przesłane na stronę RTVE 48 godzin przed rozpoczęciem Eurowizyjnej Gali Operación Triunfo.

Poniżej przedstawiamy Wam wszystkie zakwalfikowane piosenki:

1.María – “Muérdeme” – wybór publiczności

 

2. Noelia – “Hoy vuelvo a reír otra vez” – wybór publiczności

3. Natalia – “La clave” – ​​wybór publiczności

4. Famous – “No puedo más”

5. Miki – “La venda”

6. Marilia – “Todo bien”

7. Natalia y Miki – “Nadie se salva”

8. Sabela – “Hoy soñaré”

9. Julia – “Qué quieres que haga”

10. Carlos – “Se te nota”

 

Która z powyższych propozycji podoba się Wam najbardziej? Macie już na tym etapie swojego faworyta? Wczoraj przedstawialiśmy Wam na stronie trójkę która została wybrana przez publiczność, więcej o tym możecie przeczytać TUTAJ.

źródło: rtve.es, eurovoix.com

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *