Czechy: Znamy 8 propozycji walczących o wyjazd do Izraela!

Nasi sąsiedzi ogłosili stawkę preselekcyjną. Widać, że sukces na nich podziałał. W tym roku liczbę uczestników zwiększono do ośmiu. Na oficjalnej konferencji prasowej Eurovision song CZ i telewizji czeskiej ogłoszono listę szczęśliwców. Są to nazwiska, o których wcześniej już spekulowano. Jesteście ciekawi? Przejdźmy więc do najważniejszego!

Andrea Holá – Give Me A Hint

Można powiedzieć, że utwór jest naprawdę porządny. Ma w sobie moc i jest dosyć nowoczesny.

Jakub Ondra – Space Sushi

Chyba najbardziej dyskusyjny kandydat. Jedni tą piosenkę uwielbiają, inni nienawidzą. Ja osobiście mam mieszane uczucia. Wydaje mi się, że jest to chęć powtórzenia na siłę sukcesu Lie To Me. Niestety, chyba nie z tą propozycją.

Barbora Mochowa – True Colors

Dosyć przyjemne, z lekka alternatywne. Podoba mi się ciemna barwa wokalistki. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Czyżby czeska Lana Del Rey?

Jara Vymer – On My Knees

Tak, Czechy chyba na siłę chcą być oryginalni. Co można o tym powiedzieć? Dosyć nudne, ale też hipsterskie. Ja jestem na nie.

Tomáš Boček – Don´t Know Why

Kolejna oryginalna piosenka. Ta jest nawet przyjemna. Kolejny raz widać, że Czesi próbują odnaleźć swój styl na Eurowizji. Refren naprawdę jest w porządku.

Lake Malawi – Friend Of A Friend

Też ma być alternatywne. Powiem szczerze, że nawet mi się podoba. Nie wieje nudą, głos jest przyjemny. Jestem ciekawa głosu wokalisty na żywo, ale mam pewne obawy.

Pam Rabbit – Easy To Believe

Bardzo polubiłam ten utwór. Jest inny, ale przypomina mi moją ukochaną Aminatę. Wiem, że wielu się nie spodoba, ale ja jestem na tak!

Hana Barbara – Poslední slova tobě

Jedyny utwór w języku czeskim, co się chwali. Głos wydaje się być dosyć mocny, ale słychać pewien fałsz. Sam utwór jest dosyć nijaki. Chyba jeden z najgorszych w stawce.

Wiemy, że te utwory zostały wybrane spośród 300 zgłoszeń. Czechy starają się, gdyż Mikolas Josef dał im historyczny rezultat w top10 konkursu. Głosowanie rozpocznie się, gdy wszystkie utwory będą oficjalnie dostępne TUTAJ. Widzowie zarówno z Czech, jak i z zagranicy będą mogli odsłuchać uczestniczących utworów, a potem zagłosować. W tym samym czasie swoje głosy odda także międzynarodowe jury.

Niestety tylko głosy Czechów będą liczone, jako televoting. Natomiast głosy fanów z poza kraju będą liczone, jako jury i zostaną niejako “doczepione” do punktacji jury międzynarodowego. Po zliczeniu głosów zwycięzcę selekcji poznamy pod koniec stycznia.

źródło: Eurovision song Cz, Celebrity Times, Czeska Telewizja, wiwibloggs.com, escarena.cz

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *