Niemcy: Unser Lied Für Israel odbędzie się 22 lutego

Niemiecki nadawca, NDR ogłosił datę finału narodowego. Odbędzie się on 22 lutego. Oczywiście, jak to Niemcy mają w zwyczaju, nazwa ich preselekcji zależy od zwycięskiego kraju, więc w tym roku jest to Unser Lied Für Israel.

Kto powalczy o reprezentowanie Niemiec? Lista kandydatów przedstawia się następująco:

  1. Aly Ryan – Wear Your Love
  2. BB Thomaz – Demons
  3. Gregor Hägele – Let Me Go
  4. Lilly Among Clouds – Surprise
  5. Linus Bruhn – Our city
  6. Makeda Purple – The Day I Loved You Most
  7. Sisters – Sister

Kraj jest pełen nadziei i wiary w ponowny sukces. Szef Rozrywki w NDR, Thomas Schreiber powiedział:

Siedem silnych, bardzo indywidualnych artystów z własnymi, bardzo specjalnymi utworami ESC. Ale tylko jedna piosenka może zdobyć punkty dla Niemiec w Tel Avivie – Our Song for Israel!

Po wspaniałym “You Let Me Walk Alone” Michaela Schulte’a i jego czwartym miejscu w Lizbonie, naszym celem jest również awans do pierwszej 10 w ESC 2019!

Rzeczywiście, kandydaci są bardzo różni. Aly Ryan ma 21. Naprawdę nazywa się  Alexandra Eigondorf. Jest wokalistką mieszkającą w Los Angeles. Wylansowała kilka utworów na platformie Soundcloud i pracuje nad albumem. Jej muzyka jest opisywana, jako lekko alternatywna, z elementami popu. BB Thomaz naprawdę nazywa się Béatriz Thomas i urodziła się w Nowym Yorku. W wieku 10 lat przeprowadziła się do Niemiec. Mieszka w Dusseldorfie. Wzięła udział w The Voice of Germany w 2017 roku, gdzie zajęła 4 miejsce. Linus Bruhn oraz Gregor Hägele także brali udział w tym programie. Choć Linus zakończył udział na bitwach, nadal ma duży talent. Gregor jest najmłodszym uczestnikiem selekcji. Ma 18 lat. Co ciekawe, uczestniczył wraz z BB Thomaz w tej samej edycji The Voice, gdzie odpadł w półfinale. Lilly Among Clouds ma 28 lat. Naprawdę nazywa się Elizabeth Brüchner, ma 28 lat i mieszka blisko Würzburg. Pierwotnie pisała teksty piosenek, ale zauważyła, że sama woli je śpiewać. Jej twórczość opisywana jest, jako bardzo klimatyczna. Niektórzy fani powinni kojarzyć Makedę. Nie jest nowicjuszką. W 2017 r. znalazła się na liście finalistów do wstępnej rundy, ale niestety musiała się wycofać. Być może ten rok będzie szczęśliwszy dla 27-latki z Bonn. Na codzień śpiewa zespole Steal A Taxi, ale teraz próbuje swych sił sama.

Wygląda na to, że Niemcy chcą powtórki dobrego wyniku. Czy tak będzie? Więcej dowiemy się, gdy poznamy piosenki. Przypomnijmy, że po serii porażek Michael Schulte w 2018 roku przerwał złą passę i zajął bardzo wysokie, 4 miejsce.

źródło: escbubble.com, NDR

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *