Eurowizja Junior 2019 w Krakowie

Wszystko stało się jasne, w wyniku przypadku. Wczorajszego wieczoru na antenie TVP INFO został opublikowany wywiad z Noelem Curranem – dyrektorem Europejskiej Unii Nadawców, w którym potwierdził on, że Junior Eurowizja 2019 odbędzie się w Krakowie. Rozmowę poprowadził Marcin Czapski.

Szef EBU wypowiadał się na temat kondycji mediów publicznych w Europie.  Zapytany o Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbędzie się w tym roku w Polsce odpowiedział:

TVP będzie organizatorem Konkursu Eurowizji dla Dzieci. Konkurs ten rozwija się z roku na rok, jeżeli chodzi o publiczność, liczbę uczestników, także o jakość. To jest bardzo istotne wydarzenie. Cały czas zastanawiamy się jak pozyskać młodych odbiorców, a tutaj mamy platformę dzięki której możemy zyskać miliony, a nawet dziesiątki milionów młodych odbiorców w całej Europie. Jest to fantastyczne wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie i nie mogę się doczekać. Tym bardziej, że na pewno będę tam obecny. Ale jak mówię jest to wydarzenie, które ciągle się rozwija. Publiczność coraz liczniejsza, coraz więcej krajów chce uczestniczyć w tym Konkursie. Jest to wydarzenie, które w pełni popieramy i chcemy aby się rozwijało. To wydarzenie jest również bardzo mocno obecne w świecie cyfrowym, co jest nie do przecenienia z uwagi na grupę młodych odbiorców, także jest to bardzo ekscytujące. Jestem bardzo zadowolony, że Telewizja Polska będzie organizowała ten Konkurs i nie mogę się doczekać, aż przyjadę do Polski.

Całość wywiadu dostępna jest tutaj. (od 19:48)

Do zobaczenia w Listopadzie w Krakowie!

(źródło: TVP INFO)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *