Tamara Todevska reprezentantką Macedonii na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie

Nadawca MKRTV zadecydował, że to Tamara Todevska będzie reprezentowała w tym roku Macedonię na Eurowizji. Tamara już nie raz pojawiła się w Konkursie, ale to będzie jej debiut jako solistki na europejskiej scenie.

Tamara Todevska reprezetantką Macedonii

Tamara jest na scenie odkąd skończyła 6 lat i pochodzi z niezwykle muzykalnej rodziny. Jej mama jest piosenkarką operową w Macedońskiej Operze, jej tata jest profesorem w akademii muzycznej w Skopje, a jej siostrą jest Tijana Dapcevic, która reprezentowała Macedonię na Eurowizji w 2014 roku.

Znajoma Eurowizji

Scena eurowizyjna nie jest jej obca. Pojawiła się na niej już 3 razy. W 2004 roku jako chórzystka Tose Proeskiego, w 2008 roku jako część trio Tamara, Vrčak & Adrijan i w 2014 roku jako chórzystka swojej siostry Tijany.

Wiecznie druga

Do tej pory Tamara nagrała dwa solowe albumy i wiele hitów w jej rodzimym kraju. W 2015 zagrała koncert solowy w największej sali w Skopje, na którym pojawiło się tysiące fanów. Wokalistka dąży do zajęcia drugiego miejsca na Eurowizji 2019, ponieważ ma przydomek “wiecznie druga” ze względu na wyniki, jakie osiąga na wielu festiwalach. Ale ma nadzieję na trofeum w tym roku!

(źródło: eurovision.tv)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *