FRANCJA WYBRAŁA! ZNAMY WYNIKI WIELKIEGO FINAŁU DESTINATION EUROVISION

Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie

Wielki finał Destination Eurovision 2019 już za nami. Spośród 18 piosenek zakwalifikowanych do tegorocznej edycji, tylko jedna mogła wygrać bilet do Izraela na Eurowizję 2019.
W finale wystąpili:

Chimène Badi – Là-haut
Silvàn Areg – Allez leur dire
Bilal Hassani – Roi
Aysat – Comme une grande
Emmanuel Moire – La promesse
The Divaz – La voix d’Aretha
Doutson – Sois un bon fils
Seemone – Tous les deux

Chimène Badi – Là-haut

autorzy piosenki: Yseult, Yacine Azeggagh, Corson, Boban Apostolov

Pięknie zapowiedziana muzyką z serialu Daredevil. Występ z półfinału nieco poprawiony, tym razem sama w swojej kostce nie była, przynajmniej klaustrofobicznie to nie wygląda jak ostatnio. Audio dobre, występ też, ale czy wystarczająco by reprezentować Francję?  – Paulina Ś.

Silvàn Areg – Allez leur dire

autorzy piosenki: Caz B, Mamadou Niakate, Erick Ness

Tym razem do białych kartek zainwestowali w flamastry, ładna kolorowanka. Jednak nadal mnie nie przekonał do siebie. Ostatnio mnie to śmieszyło, ale teraz te wycinanki mi  nie poprawiły humoru. – Paulina Ś.

The Divaz – La voix d’Aretha

autorzy piosenki: Yacine Azeggagh, Marielle Hervé

Ostatnio były moimi guilty pleasure, dziś są jednymi z najlepszych. Dawka wokalu, dobrej piosenki i show. Jedyne, które w całości zasługują na  zwycięstwo, oby wygrały, przynajmniej będzie stawka bardziej zróżnicowana.  – Paulina Ś.

Emmanuel Moire – La promesse

autor piosenki: Emmanuel Moire

Powtórzę to co ostatnio i z czym do ludzi? Jednak plus za występ, był jednaj ciekawy. Ostatnio wygrał głosowanie widzów, totalnie nie rozumiem dlaczego, choć nie, jednak wiem, Francja ma dziwne poczucie stylu. – Paulina Ś.

Doutson – Sois un bon fils

autorzy piosenki: Mamadou Niakate, Jean-Pascal Anziani, Ryad Bouchami, Caz B

Maître Gims, przepraszam Doutson, to największa pomyłka tego finału. Dobrze, że piosenka w całości w języku francuskim, bo cover Amira śpiewając po angielsku bardzo słaby. – Paulina Ś.

Seemone – Tous les deux  

autorzy piosenki: Fabrice Mantegna, Alexandre Mazarguil, Léa Simoncini

Nadal jestem zdania, że ta pani jest zła, nudna i jest to bardzo zła podróbka Adele. Ten smutek bardzo bije po oczach, wiem rozumiem przesłanie i osobista historia, ale nie. A to papa  na końcu (wiadomo co w języku polskim oznacza) – Paulina Ś. 

Bilal Hassani – Roi

autorzy piosenki: Bilal Hassani, Madame Monsieur, Medeline

Po o dziwo lekkim zmasakrowaniu Fuego przejdźmy do wystepu właściwego. Największy faworyt wśród publiczności (nadal nie rozumiem dlaczego) z piosenką mocno przeciętną, nawet zmiana stroju nie pomogła. Nic w tym wystepie nie przykuło uwagi, nawet zmiana nieco show nie pomogła. Oj coś dziś Francja mnie nie zaskakuje. – Paulina Ś. 

Aysat – Comme une grande

autorzy piosenki: Aysat, Mohamed Zayana

I na koniec pani Renaida, znaczy Aysat. Przyznać muszę, że zaskoczył mnie jej udział w finale. Nadal piosenka mi się podoba i chyba lekko się pani poprawiła wokalnie (chyba, że tym razem stres mniejszy).  – Paulina Ś. 

Po dość emocjonujących występach przyszedł czas na głosowanie jurorów. I tu było dość zaskakująco, gdyż w na prowadzeniu znacząco wysunęła się Seemone a tuż za nią największe zaskoczenie w postaci Silvàn Areg, a na 3 miejscu Emmanuel Moire. Jednak w głosowaniu widzów tabela uległa całkowitej zmianie. Na 3 miejscu w głosowaniu widzów znalazła się Seemone (ostatecznie zajęła 2 miejsce), na 2 miejscu niedoceniona przez jury Chimène Badi (ostatecznie znalazła się na 3 miejscu w tabeli) oraz bezkonkurencyjny i największy faworyt Bilal Hassani, który dostał aż 150 punków od telewidzów i to własnie on pojedzie do Izraela w barwach Francji.

Głosowanie jurorów:

Ostateczny rezultat:

 

źródło: Facebook

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *