PAENDA reprezentantką Austrii na Eurowizji 2019!

Piosenkarka PAENDA  będzie reprezentować Austrię  w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Jej piosenka Limits będzie zaprezentowana publiczności w najbliższych tygodniach.

Przedstawicielka telewizji ORF Kathrin Zechner, o tym wyborze wypowiada się w następujący sposób:

PAENDA to niezwykle wszechstronna artystka i kobieta, która nie tylko pisze i komponuje, ale także sama produkuje swoje utwory. To jej własne emocje, doświadczenia i jej dusza, które ona wyraża, a tym zaczaruje widownię.

O wokalistce PAENDA

W wieku 14 lat PAENDA napisała swoją pierwszą piosenkę, a także uczyła się gry na gitarze i pianinie, aby wykorzystywać je w muzyce. Kiedy okazało się, że muzyka nie jest tylko jej hobby a czymś więcej- przeprowadziła się do Wiednia aby studiować jazz. W swoim muzycznym życiu realizowała wiele projektów muzycznych. PAENDA powstała w 2015 roku.

Jako artystka solowa, PAENDA nie tylko pisze i śpiewa swoje utwory, ale także je produkuje. Wokalistka mówi:

Jako młoda dziewczyna, która śpiewała w szkolnym chórze, nie odważyłabym się nawet o tym marzyć.

Jej pierwsze single Waves i Good Girl zdobyły wiele uwagi, jej debiutancki album EVOLUTION I spotkał się ze sporym entuzjazmem. 26 kwietnia ukaże się jej drugi album EVOLUTION II.

PAENDA przyznaje, że bardzo chciała być częścią Konkursu Piosenki Eurowizji w pewnym momencie jej życia. Mówi:

Kiedy oglądałam Eurowizję na ORF w ostatnich kilku latach, wiedziałam, że jeżeli byłaby możliwość abym sama się tam zaprezentowała, chciałabym być częścią tego wydarzenia i reprezentować barwy Austrii. Muzyka staje się uniwersalnym językiem, granice się rozpadają, a to wszystko pokazuje, że miłość jest kolorowa, różnorodna i nie może być zamknięta w żadnej szufladzie. Konkurs buduje most, który łączy na chwilę różne religie, kultury. Teraz mogę śpiewać dla Austrii i jestem trochę przytłoczona. To wiele dla mnie znaczy, bycie częścią tej wiadomości dla świata.

PAENDA będzie reprezentować Austrię rok po sukcesie Cesara Sampsona, który zdobył uznanie jurorów w zeszłym roku, wygrywając ich głosowanie na Eurowizji w 2018 roku. Ostatecznie zajął 3 miejsce.

(źródło: eurovision.tv)

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *