Dziś poznamy reprezentantów Polski i Wielkiej Brytanii

Dzisiaj nadejdzie moment na który czekali wszyscy fani Eurowizji w Polsce. Poznamy naszego reprezentanta na tegoroczny Konkurs. Oprócz tego swojego reprezentanta wybierze Wielka Brytania

Polska- kogo wybierze TVP?

W tym roku Telewizja Polska postanowiła wrócić do wyboru wewnętrznego reprezentanta. O tym, kto pojedzie do Tel Awiwu zdecyduje specjalna komisja. Zainteresowani artyści mogli nadsyłać swoje zgłoszenia do 5 lutego. Nie wiadomo na razie ile takich zgłoszeń wpłynęło. W zeszłym roku reprezentowali nas Lukas Meijer i GROMEE, którzy zwyciężyli w Krajowych Eliminacjach. Kto będzie ich następcą? Dowiemy się już dzisiaj.

Wielka Brytania – Eurovision: You Decide

Dzisiaj Wielka Brytania wybierze swojego 62 reprezentanta na Eurowizję.  Wybór zostanie dokonany za pomocą selekcji, które zostały wprowadzone 3 lata temu- Eurovision: You Decide.

Show odbędzie się w studio Dock10 w Salford i będzie prowadzone przez duet  Måns Zelmerlöw, i Mel Giedroyc. W tym roku format uległ modyfikacjom. Uczestnicy zostali podzieleni na pary, a każda zaśpiewa jeden utwór ale w innych aranżacjach. Do superfinału przejdą zwycięzcy każdej pary. Decyzję o tym, kto pojedzie do Tel Awiwu podejmą zarówno jurorzy jak i widzowie. O szczegółach możecie przeczytać tutaj.

Pary konkursowe:

  1. Michael Rice vs Holly Tandy – Bigger than us
  2. Jordan Clarke vs MAID – Freaks
  3. Kerrie-Anne vs Anisa – Sweet Lies

W sondażu przeprowadzonym na stronie INFE Poland zwyciężyła Kerrie-Anne, zdobywając 44% głosów. Na drugim miejscu znalazł się Michael Rice (29% głosów) 3 miejsce i 13 % głosów zdobyła rywalka Michaela- Holly Tandy.

Show rozpocznie się o godzinie 20:30 i będzie można je obejrzeć tutaj.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *