WIELKA BRYTANIA WYBRAŁA!

Właśnie zakończyły się brytyjskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji w Izraelu.

Podobnie jak w roku ubiegłym show poprowadzą Mel Giedroyc i Mans Zelmerlow, który wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji w 2015 roku. Jednak w procesie selekcyjnym zaszły zmiany. Poważna zmiana nastąpiła w formacie preselekcji. Trzy piosenki będą wykonane przez sześciu artystów. Każda piosenka będzie wykonana przez dwóch artystów, którzy będą rywalizować między sobą. Po trzech pojedynkach odbędzie się głosowanie na pozostałe w konkursie piosenki. Zwycięzca pojedzie na Eurowizję do Tel Awiwu.

Kerrie-Anne vs Anisa – Sweet Lies

Kerrie-Anne: Wersja  “Sweet Lies” kompletnie nie przypadła mi gustu. W moim odczuciu jest kiepska,disco,klubowa piosenka z irytującym beatem.
Anisa: Z kolei wersja Anisy, była najlepszym według mnie wykonaniem tego wieczoru, chociaż nie bez wad, gdyż w drugiej części trochę “przekombinowala” ze swoim wokalem. – Ewa

Kerrie-Anne: Wokalnie dosyć dobrze, energetyczna wersja, ale dla mnie jakaś przestarzała. Jestem chyba jedną z niewielu osób, która woli ten utwór w wykonaniu Anisy
Anisa: Wokalnie dobrze. Według mnie ta wersja Sweet Lies ma dużo większe szanse. – Paulina P.

Kerrie-Anne na początku nie nadążała za piosenką, choć wokalnie była dobra. Show było przyjemne, nie przesadzone co się chwali (w przypadku szybszych utworów dość często popełniany błąd). Ogólna ocena, było dobrze, ale mnie nie porwało.
Anisa od początku była moją faworytką (mam słabość do ballad). Spokojna, show nie przedobrzone i wokalnie całkiem przyzwoicie było (no nie powiem tego o samej końcówce występu). W tej bitwie w moim odczuciu była lepsza. –  Paulina Ś.

Jordan Clarke vs MAID – Freaks

Jordan: Obie wersje “Freaks” ciężko jest mi oceniać,ponieważ moim zdaniem sam utwór zachwycający nie jest, jednak uważam wersję Jordana za gorszą, brzmi trochę kabaretowo, ale na pewno nie jest to guility pleasure. Jedynym plusem są stroje Jordana i tancerzy.
MAID: Wersja trio broni się w moich oczach, minimalnie lepiej z racji bardziej tajemniczego podejścia we zwrotkach. Jednakże do kultowych brytyjskich girlsbandów paniom daleko – Ewa

MAID: Freaks, dziewczyny próbowały coś z tego zrobić. Szkoda ich. Są utalentowane, a dostały taką słabą piosenkę. Wielka szkoda
Jordan: Niestety najgorszy utwór w stawce. Szkoda, bo chłopak ma potencjał. – Paulina P. 

Jordan: piosenka nie przypadłą mi do gustu. Wokalnie pan również mi nie zaimponował  i śpiew sobie a muzyka sobie. Wydawało mi się, że na scenie jednak wygrał, mimo, że nie był przekonywujący i wydawało mi się takie sztuczne.
MAID w tej bitwie lepsze w audio (choć to raczej mniejsze zło). Piosenka brzmi jakby była z końcówki lat 00, ale nie porywa.  – Paulina Ś. 

Michael Rice vs Holly Tandy – Bigger than us

Holly: Bigger than Us spośród pozostałych piosenek przedstawia się najlepiej i właśnie wersja Holly przypadła mi bardziej do gustu.Pomimo,że zawierała wstawki country, włącznie z tancerzami-kowbojami, to jednak uważam to wykonanie za bardzo ciekawe.
Michael: W przypadku Michaela, wydaje mi się,że chciał za wszelką cenę w jednym utworze przedstawić wszystkie swoje walory wokalne, co nie przekonało mnie.Uważam, że gdyby w bardziej prosty sposób zaśpiewał, bez ozdobników, bardziej polubiłabym tą wersję – Ewa

Holly: Nie do uwierzenia, że dziewczyna ma tylko 17 lat. Śpiewa dobrze i wyglądała zwiewnie. Szkoda tylko, że ma słabą piosenkę.
Michael: Największy faworyt, ale piosenka jest średnia. Występ zresztą też, choć wokalnie bardzo dobrze. – Paulina P.

Holly Tandy: ciekawa i bardzo oryginalna propozycja. Na scenie pokazała, że śpiewać potrafi i jak na razie wokalnie powala wszystkich do tej pory na kolana (może z wyjątkiem końcówki). Zdecydowanie przekonała mnie do swojej piosenki na żywo, audio nie wywarło na mnie większego wrażenia. W moim odczuci była dużo lepsza niż Michael.
Michael Rice: od początku mi się nie podobało, choć na żywo sprawdził się całkiem dobrze. Piosenka tak bardzo brzmiała brytyjskim popem 2-3 kategorii. – Paulina Ś. 

W rundzie finałowej znaleźli się:

  • Kerrie-Anne
  • Jordan Clarke
  • Michael Rice

Decyzją widzów do Tel Awiwu pojedzie Michael Rice z piosenką Bigger Than Us.

Źródło: BBC

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *