Ukraina: Rezultat pierwszego półfinału Vidbir 2019!

Własnie zakończył się pierwszy półfinał ukraińskich preslekcji Vidbir 2019! Jest to specjalna formuła, która ma na celu wyłonienie reprezentanta na 64. Konkurs Piosenki Eurowizji w Tel-Awiwie. Podczas dzisiejszego show zaprezentowało się 8 wykonawców:

 1. The Hypnotunez – Hey!
 2. Letay – Myla moya
 3. Vera Kekelia – Wow!
 4. TseShow – Hate!
 5. Yuko – Galyna guliala
 6. Maruv – Siren song
 7. Brunettes Shoot Blondes – Houston
 8. Bahroma – Nazavzhdy-Navsegda

Wszyscy artyści podlegali ocenie widzów oraz profesionalnego jury w składzie, Jamala, Andrey Danilko (Verka Serduchka), Yevhen Filatov. 

Do  finału awansowały 3 najlepsze piosenki są to:

Już za tydzień kolejne emocje związane z preselekcjami na Ukrainie. Podczas drugiego półfinału, zaprezentuje się kolejna część uczestników.

 1. Ivan Navi
 2. Anna Maria
 3. Kazka
 4. Kira Mazur
 5. Laud
 6. Khayat
 7. Braii
 8. Freedom Jazz

Finał przewidziany jest na 23.02.2019r,, wtedy też poznamy naziwsko tegorocznego reprezentanta oraz jego piosenkę, z którą pojedzie do Tel-Awiwu. Co myślicie o dzisiejszym półfinale? Macie już swojego faworyta? Zapraszamy do dyskusji na naszym FB.

źródło: własne,

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *