LITWA: REZULTAT PIERWSZEGO PÓŁFINAŁU EUROVIZIJOS ATRANKA 2019!

Własnie zakończył się pierwszy pólfinał Eurovizijos Atranka 2019, który to ma na celu wyłonienie reprezentanta Litwy, na 64. Konkurs Piosenki Eurowizji. Dzisiejszy odcinek poprowadzony był przez Gabriele Martirosianaite i Giedrius Masalski. Dzisiejsi uczestnicy, który zmagali się o wejście do finału to:

 1. Twosome – 1000
 2. Emilija Gogolytė – Riddle
 3. Migloko – Rožės
 4. Jurgis Brūzga – CTRL ALT DELETE
 5. Cheri – Again
 6. Glossarium – Anyone
 7. Justina Budaitė-Junà – Strength of a woman
 8. Lukas Bartaška – River of hope
 9. Saulės Kliošas – Laiko mašina
 10. Henry & Tommy Modric – Neverpart
 11. Edgaras Lubys – To the sky
 12. Monika Marija – Light on

Pod koniec show, zaprezentowano wyniki głosowania widzów oraz profesionalnego jury w studio w propocji 50:50, zgodnie z którymi do finalu przeszło czworo wykonawców:

 1. Monika Marija
 2. Jurgis Brūzga
 3. Justina Budaitė-Junà
 4. Henry & Tommy Modric

Tak prezentowały się poszczególne głosy widzów, komisji i głosy ostateczne:

Za tydzien odbędzie się kolejny półfinał Eurovizijos Atranka, podczas którego wyłoniona zostanie kolejna czwórka finalistów.

LITWA NA EUROWIZJI 2018

Ieva Zasimauskaitė wygrała Eurovizijos Atranka 2018, a następnie reprezentowała Litwę na Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie w Portugalii w 2018 roku. Z balladą “When We’re Old”, ostatecznie osiągnęła przyzwoite 12 miejsce w Wielkim Finale, otrzymując 181 punktów.

 

źródło: lrt.lt, własne

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *