MONTEVIZIJA 2019: D-MOLL BĘDZIE REPREZENTOWAŁ CZARNOGÓRĘ NA EUROWIZJI

W tym roku o reprezentowanie Czarnogóry w Konkursie Piosenki Eurowizji w Izraelu rywalizowało 5 wykonawców: Nina Petković,  Monika Kneznović, Ivana Popović Martinović, Andrea Demirović oraz zespół D-moll, . Najlepszy okazał się jednak utwór “Heaven”, zespołu D-moll. Jego skład to sześć utalentowanych wokalistów,  trzy głosy męskie (Emel, Rizo, Zeljko), trzy żeńskie (Tamara,  Mirela,  Ivana) pochodzące ze szkoły wokalnej Danijela Alibabica. Danijel należy do grupy No Name,  która miała przyjemność reprezentować Czarnogórę w 2005 w Konkursie Eurowizji. W poprzednim roku państwo wystawiło utwór “Inje”, Vanja Radovanovića,  który niestety nie zakwalifikował się do finału.

Konkurs “Montevizija” powstał dzięki RTCG,  nadawcy Czarnogóry w 2005 r. Został zorganizowany 4 razy regularnie (2005, 2006, 2007, 2008). 

Share

Eurowizję po raz pierwszy obejrzałam w 2014 r. Natrafiłam na nią przypadkiem przeglądając kanały w telewizji. Od tamtej pory stałam się eurowizyjnym świrem i moją tradycją jest oglądanie co rok tego wspaniałego konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *