Poznaliśmy zwycięzcę Sanremo 2019!

Po wielu dniach i niezliczonych godzinach poznaliśmy w końcu zwycięzcę Festival della Canzone Italiana di Sanremo 2019! Za nim jednak przedstawimy Wam kto zdobył główne trofeum festiwalu, opowiemy Wam co się działo dzisiejszej nocy na scenie w Teatro Ariston.

Jak to w trakcie Sanremo bywa, oprócz występów finalistów zobaczyć mogliśmy wiele wspaniałych występów prowadzących oraz zaproszonych gości. Wśród nich pojawili się m.in. Eros Ramazzotti, który wykonał kilka swoich piosenek oraz wystąpił dodatkowo w duecie z Louisem Fonsi. Dodatkowych atrakcji było wiele i nie sposób wszystkich tutaj opisać. Osobiście przypadł mi do gustu występ prowadzącej Virgini Raffaele, która we Włoszech jest znaną aktorką i komikiem oraz zaintrygowała mnie również reklama 5G wykonana na żywo ze sceny w Sanremo. Wszystkie występy, nie tylko uczestników, dostępne są na kanale RAI1 na youtube.com.

Tej nocy oczywiście najważniejsi byli jednak finaliści Festiwalu Sanremo 2019. Poniżej przedstawiamy kolejność w jakiej pojawili się na scenie.

 1. Daniele Silvestri – “Argentovivo”
 2. Anna Tatangelo – “Le nostre anime di notte”
 3. Ghemon – “Rose viola”
 4. Negrita – “I ragazzi stanno
 5. Ultimo – “I tuoi particolari” bene”
 6. Nek – “Mi farò trovar
 7. Loredana Bertè – “Cosa ti aspetti da me” e pronto”
 8. Francesco Renga – “Aspetto che torni”
 9. Mahmood – “Soldi”
 10. Ex-Otago – “Solo una canzone”
 11. Il Volo – “Musica che resta”
 12. Paola Turci – “L’ultimo ostacolo”
 13. The Zen Circus – “L’amore è una dit”
 14. Patty Pravo con Briga – “Un po’ come la vita” tatura”
 15. Arisa – “Mi sento bene”
 16. Irama – “La ragazza con il cuore di latta”
 17. Achille Lauro – “Rolls Royce”
 18. Nino D’Angelo e Livio Cori – “Un’altra luce”
 19. Federica Carta e Shade – “Senza farlo apposta”
 20. Simone Cristicchi – “Abbi cura di me”
 21. Enrico Nigiotti – “Nonno Hollywood”
 22. Boomdabash – “Per un milione”
 23. Einar – “Parole nuove”
 24. Motta – “Dov’è l’Italia”

Piosenki poddane były ocenie przez televote (50%), jury składające się z 300-stu fanów muzyki (30%) i jury ekspertów (20%). Spośród artystów występujących na scenie wyłoniono trójkę, która przeszła do tzw. Wielkiego Finału oraz została poddana ponownemu głosowaniu, tym razem tylko przez widzów, byli to:

1. Ultimo
2. Il Volo
3. Mahmood

Tak wyglądała stawka konkursowa od miejsca 4 do 24. Niektórymi momentami ogłaszanie tych miejsc wywoływało wzburzenie wśród publiczności obecnej w  Teatro Ariston.

Trójka wykonawców, została poddana kolejnemu głosowaniu widzów i to oni mieli decydujący głos w kwestii wybrania zwycięzcy. Dotarliśmy do momentu w którym możemy ogłosić, że statuetkę Festivalu della Canzone Italiana di Sanremo 2019, otrzymuje:

Mahmood

 

Przypominamy, że główna wygrana podczas festiwalu, nie jest równoznaczna z reprezentowaniem Włoch podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Otóż zwycięzca, może nie wyrazić na to zgody, wówczas specjalna komisja wybiera spośród wszystkich uczestników, tego który pojedzie w barwach ich kraju na Eurowizję (taka sytuacja miała miejsce w 2016 roku). Już podczas konferencji prasowej dowiemy się, czy Mahmood będzie reprezentantem w Tel-Awiwie.

źródło: raiplay.it, własne 

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *