Islandia: Pierwszy półfinał Söngvakeppnin 2019 zakończony!

Islandia nie zakwalifikowała się do Wielkiego Finału przez ostatnie cztery lata, lecz w tym roku chcą to zmienić! Islandzki nadawca RÚV przeprowadził pierwszy półfinał Söngvakeppnin 2019 dziś w Háskólabíó w Reykjaviku.

Stawka pięciu artystów, którzy rywalizowali dziś wieczorem, została zawężona do dwóch finalistów: przemysłowo – ubranego bandu Hatari i byłej reprezentantki Islandii Hery Björk . Hera reprezentowała Islandię w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2010 roku śpiewając piosenkę Je Ne Sais Quoi

W najbliższą sobotę pojawi się pięć innych piosenek, w tym inna gwiazda Eurowizji, Friðrik Ómar, który śpiewał piosenkę This Is My Life w konkursie Eurowizji w 2008 roku.

Wszystkie utwory zostaną wykonane w języku islandzkim w półfinałach. W finale jest to opcjonalne dla każdego piosenkarza, jeśli on / ona wykona piosenkę po islandzku lub po angielsku.

Pierwszy półfinał Söngvakeppnin 2019 – wyniki

  • Hatari – “Hatrið mun sigra” (Hatrio Will Win) – awans
  • Hera Björk – “Eitt andartak” (Moving On) – awans
  • Kristina Skoubo Bærendsen – Ég á mig sjálf (Mama Said)
  • Þórdís Imsland – Nú og hér (What Are You Waiting For?) 
  • Daníel Óliver – Samt ekki (Licky Licky)

Söngvakeppnin 2019

Söngvakeppnin 2019 składa się z dwóch półfinałów i jednego finału. Półfinały odbędą się w Háskólabíó, a finał w Laugardalshöll.

Wybrano 10 utworów do rywalizacji w Söngvakeppnin 2019 – Pięć piosenek na każdy półfinał. Dwie piosenki z każdego półfinału zakwalifikują się do finału, w wyniku połączenia głosów publiczności i eksperckiej komisji sędziowskiej. RÚV ma możliwość przyznania symbolu wieloznacznego piątemu finaliście.

W finale Söngvakeppnin 2019 dziesięcioosobowa, międzynarodowa grupa ekspertów  przedstawi swoje opinie i ich punkty, a także głosowanie publiczności i wybierze dwie piosenki do Wielkiego Finału. Dwóch finalistów utrzyma swoje punkty z pierwszego głosowania i ponownie wykona utwory. Druga runda głosowania zadecyduje o zwycięzcy. Wszystkie trzy koncerty będą transmitowane na żywo na RÚV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *