Gospodarz wybrał reprezentanta!

Zakończył się finał programu The Next Star 2019, który miał na celu wyłonienie reprezentanta gospodarza tegorocznego konkursu Eurowizji. Odbędzie się on w Tel Avive. Show prowadzili Assi Azar oraz Rotem Sela.

Na scenie zaprezentowali się:

  • Maya Buskila
  • Ketreyah Fouch
  • Kobi Marimi
  • Shefita (Rotem Shefy)

Show uświetniła również ta, która sprowadziła Eurowizję do Izraela,
a mianowicie Netta Barzilai. Wykonała swój najnowszy utwór Bassa Sababa.

Uczestnicy walczyli o głosy publiczności. Wykonywali swoje aranżacje znanych utworów. Usłyszeliśmy m.in.: Let it BeLocked Out of Heaven czy też My Way.W pierwszym etapie odpadła Maya Buskila.

Pozostała trójka ponownie wystąpiła na scenie. Zaprezentowali kolejne aranżacje.

Jury przyznawało punkty 8-10-12. Głosy przedstawiają się następująco

Jednak w finale o wyborze reprezentanta zdecydowała sama publiczność. Reprezentantem Izraela został Kobi Marimi

Kobi otrzymał 215 punktów od publiczności, Ketreyah 165 punktów, Sheffita natomiast 160 punktów.

Do 17 lutego zbierane są piosenki, spośród których zostanie wybrana ta, którą zaśpiewa Kobi podczas Eurowizji. O tym, jaki utwór to będzie dowiemy się w marcu.

(źródło esctoday.com)

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *