MELODIFESTIVALEN 2019 CZĘŚĆ 3 – CZYLI PIOSENKI Z TRZECIEGO PÓŁFINAŁU

Już w sobotę 16 lutego drugi półfinał szwedzkich preselekcji Melodifestivalen, który odbędzie
się w Leksand , a dziś możemy posłuchać fragmentów piosenek, które powalczą w nim o awans do finału.

  1. Lovers of Valdaro – Somebody Wants

  2. Dolly Style – Habibi

  3. Martin Stenmarck – Låt skiten brinna

  4. Lina Hedlund – Victorious

  5. Omar Rudberg – Om om och om igen

  6. Rebecka Karlsson – Who I Am

  7. Jon Henrik Fjallgren – Norrsken

Stawkę otiwerają Lovers of Valdaro z piosenką Somebody Wants, dość zaskakująco mało wyróżniające się jak na rozpoczęcie półfinału.  Dolly Style, które już po raz 3 startują w Melodifestivalen, na pewno będą jedne
z najbarwniejszych uczestniczek wieczoru. Ich piosenka Habibi, co prawda jest po raz kolejny bardzo radiowym produktem jednak, chwytliwy refren i ciekawa melodia może zaintrygować niejednego widza. Martin StenmarckLåt skiten brinna, czyli kolejna nieliczna w gronie piosenka zaśpiewana w języku ojczystym. Lina Hedlund jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd tego półfinału. Brała udział w konkursie już wielokrotnie choć większość pamięta ją jako członkinię zespołu Alcazar, co ciekawe jej utwór Victorious będzie nadal utrzymany w konwencji disco (zdecydowanie może to być jeden z bardzo wyrazistych występów wieczoru). Omar Rudberg zaśpiewa Om om och om igen, należy do grona nielicznych, którzy postawili na język szwedzki w swoim utworze, trzeba przyznać, że reggae po szwedzku wypada interesująco. Jako przedostatnia na scenie zaprezentuje się Rebecka Karlsson z utworem Who I Am, kolejna przyjemna radiowa piosenka. Na koniec największy faworyt półfinału (a także do wygrania Melodifestivalen) Jon Henrik Fjällgren, który swoim utworem Norrsken.

Trzeci półfinał odbędzie się już w sobotę i będzie ją można oglądać na stronie telewizji SVT o godzinie 20:00. Konkurs poprowadzą Marika CarlssonEric SaadeKodjo Akolory i Sarah Dawn Finer.

Źródło: SVT/You Tube

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *